top of page

sob., 29 kwi

|

Warszawa

Spektakl "Oto Oliver Twist"

Najnowsza premiera Teatru Muzycznego TINTILO. Familijny spektakl muzyczny na motywach powieści Charlesa Dickensa „Oliver Twist”. Zapraszamy 29 i 30 kwietnia 2023 o godz. 16.00 do teatru Rampa. Bilety na stronie Teatru Rampa lub: tel. 609 909 711.

Rezerwacje pod nr tel. 609 909 711
zobacz inne wydarzenia
Spektakl "Oto Oliver Twist"
Spektakl "Oto Oliver Twist"

Czas i lokalizacja

29 kwi 2023, 16:00 – 30 kwi 2023, 16:00

Warszawa, Kołowa 20, 03-536 Warszawa, Poland

O wydarzeniu

Teatr Muzyczny TINTILO wraz z Teatrem Rampa zapraszają na najnowszy musical „Oto Oliver Twist” na kanwie powieści Charlesa Dickensa „Oliver Twist”. Ta klasyczna i – wydawałoby się – staroświecka już pozycja w literaturze niesie ze sobą wciąż aktualne przesłanie i nadzieję, że dobro dane światu wraca… Ale mimo tego, że historia opisana w jednej z najpopularniejszych powieści Dickensa rozgrywa się w mrocznych realiach XIX-wiecznej Anglii, chcemy zaproponować młodemu odbiorcy humor, atmosferę tajemniczości, piękną muzykę i taniec, wreszcie dreszczyk emocji – wszystko w atrakcyjnym nowoczesnym wydaniu ze szczyptą staromodnego wdzięku…

Anglia, lata 30. XIX wieku. 10-letni Oliver Twist jest sierotą i wychowuje się w sierocińcu, gdzie wraz z innymi dziećmi głoduje i jest zmuszany do ciężkiej pracy. Pewnego dnia rozpoczyna pracę u przedsiębiorcy pogrzebowego, skąd w końcu ucieka i wyrusza do Londynu. Tu spotyka kieszonkowca, który wciąga go do gangu nastoletnich złodziei. Młodociani kieszonkowcy uczą go kradzieży pod okiem chciwego pasera Fagina. Już wydaje się, że Olivera również czeka nieciekawa złodziejska dola, gdy niespodziewanie poznaje zamożnego człowieka, który okazuje mu łaskę i zabiera do swojego domu… Jednak niedawni towarzysze niedoli obawiając się, że Oliver może wydać ich władzom, rozpoczynają jego poszukiwania. Życie chłopca staje się z każdym dniem coraz bardziej zagrożone. Niesie bowiem za sobą tajemnicę, której sam Oliver nie jest świadom. Jest ona powodem, dla którego ściga go tajemniczy Monks.

Musical „Oto Oliver Twist” to jednak nie tylko pasjonująca fabuła przygodowa, sensacja i tajemnica, to również niezwykle inspirujący przekaz edukacyjno-wychowawczy. Ma on uwrażliwić dzieci na historie ich rówieśników, którzy doświadczają życia w trudnej sytuacji. Tym z kolei pokazuje, że nawet jako dziecko człowiek powinien umieć wybrać dobro. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na problemy społeczne istotne dla kształtowania postaw, uwrażliwienie na dylematy, które pojawiają się, gdy jako społeczeństwo zapominamy o wsparciu słabszych.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page