top of page
Nasi Twórcy
Teresa-Kurpias-Grabowska_OK.jpg

Teresa Kurpias-Grabowska

Twórczyni Teatru Muzycznego TINTILO, a zarazem jego dyrektor artystyczny i reżyser. Wyreżyserowała kilkadziesiąt spektakli, koncertów, widowisk muzycznych na wielu scenach w kraju. W latach 70. współpracowała z teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. W latach 1979-1988 prowadziła teatry studenckie: Teatr Próba i Teatr Panopticum. Współpracowała z teatrem 77 w Łodzi, który zdobywał główne nagrody na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych. Wyreżyserowała spektakle: „Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry, „Ożenek” i „Rewizor” Mikołaja Gogola, „Eugeniusz Oniegin” Aleksandra Puszkina, „Equus” Petera Schaffera, „Przy drzwiach zamkniętych” Jeana-Paula Sartre’a, „Twarzą w twarz” Ingmara Bergmana, „Szkoła błaznów” Michela de Ghelderode’a, „Hamlet” Williama Shakespeare’a.W latach 1996-98 wyreżyserowała autorskie spektakle muzyczne „Brama” i „Ślady”, wystawiane w Teatrze Nowym w Warszawie. W latach 90. współpracowała z redakcją programów dziecięcych Telewizji Polskiej. Zasiadała w jury wielu ogólnopolskich konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych.Spektakle dla młodych widzów zajmowały szczególne miejsce w jej twórczości. Dla Teatru Muzycznego TINTILO wyreżyserowała pięć autorskich musicali z udziałem dzieci i młodzieży, prezentowanych na deskach teatrów warszawskich: Teatru Polskiego – ekorewia „Kolorowa Łza”, Teatru Muzycznego Roma – „Przyszła fala, świat oszalał”, Teatru Nowego – „Daj mi znak”, „Zwierzanie”, „Podróż”. Ponadto jest autorem i reżyserem scenicznych adaptacji popularnych książek dla dzieci i młodzieży, takich jak „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Mały Książę”, „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek”, „Poskromienie złośnicy”, „Przygody Sary” na motywach „Małej Księżniczki”, „Obcy”, „Wigilijna Opowieść”, „Zaczarowani” na motywach baśni „Dzikie Łabędzie”, "W cieniu", "Księżniczka Sara", "Książę czy żebrak", „Oto Oliver Twist”, które są wystawiane przez Teatr TINTILO w Teatrze Rampa, ciesząc się ogromną popularnością młodej publiczności.W 2016 roku odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju kultury polskiej.

(1953-2020)

Anna Bajak

Muzyk, kompozytor, nauczyciel emisji głosu.

Od wielu lat związana z Teatrem Muzycznym TINTILO jako instruktor i twórca muzyki do takich spektakli, jak: ,,Poskromienie złośnicy”, ,,Obcy”, ,,Dziewczyna i chłopak”, ,,Mały Książę”, ,,Przygody Sary”, ,,Świat Bastiana”, ,,Ślady”, ,,Zaczarowani”, ,,Opowieść Wigilijna”, „W cieniu”, "Księżniczka Sara", "Książę czy żebrak". Od 2002 prowadzi chór Sienna Gospel Choir, którego jest założycielką i dyrygentem. W 2011 otworzyła pierwszą w Polsce Szkołę Gospel. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem i pasją. Kierownik specjalizacji muzycznej w Warszawskim Seminarium Teologicznym. Aranżer partii wokalnych dla chórów i zespołów. Instruktor na warsztatach muzycznych w Polsce i za granicą. Przewodnicząca jury na festiwalach. Kierownik artystyczny wielu nagrań płytowych.

Bajak_Anna.jpg
Kuczewski_Marcin.jpg

Marcin Kuczewski

Kompozytor, aranżer, oraz producent muzyki
teatralnej i filmowej.
W swoim dorobku ma muzykę do kilku filmów dokumentalnych (m.in. ”Tschuess DDR”, nagradzana na festiwalach „Ala z Elementarza”), jednego fabularnego (polsko-czeski „Hel” w reż. Kingi Dębskiej, seriali („Na dobre i na złe”, od 2012 roku) oraz kilkudziesięciu filmów animowanych (w tym gównie produkcje dla międzynarodowego koncernu Hallmark oraz Telewizji Polskiej). Jest również współautorem muzyki do kilku przedstawień teatralnych, z których większość to musicale powstałe we współpracy z Teatrem Rampa oraz Teatrem Muzycznym TINTILO (m.in. "Obcy”, „Przygody Sary”, „Świat Bastiana”, "Był dzień Wigilii", „Zaczarowani”, "W cieniu", "Księżniczka Sara", "Książę czy żebrak"). Kompozytor muzyki do musicalu „C.A.S.T.I.N.G” autorstwa Maciejki Mazan. Współzałożyciel i współtwórca duetu MashMish. Zajmuje się również produkcją muzyczną w zakresie kompozycji i aranżacji piosenek (MashMish, LemON, PaniKa, Sienna Gospel Choir).

Laureat trzeciej nagrody w międzynarodowym konkursie kompozytorskim festiwalu Transatlantyk 2016.

Ilona Zajączkowska

Kostiumolog, scenograf, grafik. Z Teatrem Muzycznym TINTILO związana od 2003 r. Była autorką bądź współautorką scenografii, autorką kostiumów i plakatów teatralnych do spektakli: "Dziewczyna i chłopak", "Poskromienie złośnicy", "Mały Książę", "Przygody Sary", "Obcy", "Świat Bastiana", "Był dzień wigilii", "Zaczarowani", "W cieniu", "Księżniczka Sara", "Książę czy żebrak". Jest twórcą identyfikacji wizualnej  i kreatorem stylu graficznego TINTILO i wielu innych marek. Współpracowała z wydawnictwami rosyjskimi i polskimi jako ilustrator książek dziecięcych. Uczestniczyła w wystawach malarskich personalnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Il;ona Zajączkowska, kostiumolog, scenograf, grafik
Natta_S.jpg

Natalia Świder

Choreograf, producent teatralny, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego TINTILO.

Z zawodu psycholog społeczny. Z Teatrem Muzycznym TINTILO współpracuje od 1997 roku. Tańczy od 1987 roku. Choreografem i trenerem tańca nowoczesnego jest od 1996 roku. Uczestniczyła w Warsztatach Tańca Współczesnego Suzanne Grace /USA/, Melissy Monteros /Kanada/, a także Wojciecha Mochnieja, Beaty Wojciechowskiej, Marka Wasążnika i Magdaleny Sokołowskiej. Występowała w musicalu "Brama" (1997) i "Ślady" (2000) Teatru "SIEDEM". Specjalizuje się w tańcu współczesnym: modern, jazz, funky i disco. W Teatrze Muzycznym Tintilo stworzyła choreografie do spektakli: "Podróż", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Obcy", "O dobry dzień", "Dziewczyna i chłopak", "Poskromienie złośnicy", "Książę", "Przygody Sary", "Świat Bastiana", "Zaczarowani". Jest autorką tekstów piosenek do spektaklu "Oto Oliver Twist".

Obecnie Dyrektor Artystyczny Teatru Muzycznego TINTILO i prezes Fundacji TINTILO.

Marek Grabiniok

Aktor teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego). Współpracował
z takimi reżyserami jak Krystian Lupa, Aleksandra Popławska, Agnieszka Glińska czy Wojciech Kościelniak.
W latach 2016-19 był wokalistą Filharmonii Narodowej
w Warszawie. Od 2018 r. współpracuje z Teatrem Syrena („Rodzina Addamsów”, „Rock of Ages”, „Kapitan Żbik
i żółty saturator”, „Piplaja” czy „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”).
Od 2016 r. związany z Fundacją Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO w Warszawie jako instruktor teatralny w Szkole Musicalowej oraz jako aktor („Książę czy żebrak”, „Księżniczka Sara”, „Oto Oliver Twist” czy „Wigilijna opowieść”). Obecnie reżyser Teatru Muzycznego TINTILO. Wyreżyserował takie spektakle, jak: "Wigilijna Opowieść (edycja 2020-2023), "Księżniczki Sara" (2020-2023), "Oto Oliver Twist" (od edycji 2023).
Oprócz aktorstwa i śpiewania uwielbia pracować
z młodzieżą i uczyć innych oraz gotować.

GRABINIOK_Marek.jpg
Anna Pacocha, tancerka, instruktorka, choreografka

Anna Pacocha

Instruktorka tańca jazzowego, choreograf

Ukończyła fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od dziecka występuje na scenie jako tancerka, początkowo była to pasja, która przerodziła się w zawód. Od 2007 r. kształtuje młode pokolenia w dziedzinie artystycznej, jaką jest taniec. Przez wiele lat była trenerką tańca turniejowego, przygotowując młodych artystów do Mistrzostw Polski i Świata oraz Sędziną Polskiego Związku Tańca. Ma na swoim koncie współpracę z telewizją w programach rozrywkowych jako tancerz i choreograf.
Na deskach teatralnych zadebiutowała w Teatrze Tańca Sway jako solistka w spektaklu "Halfway" w Teatrze Żydowskim. Ponadto współtworzyła obsadę musicalu "Legalna Blondynka" w reż. Janusza Józefowicza i "Variete Film Show" w reż. Janusza Szydłowskiego w Teatrze Variete.
Obecnie gra w musicalu "Chicago" w reż. Wojciecha Kościelniaka, "Śpiewak Jazzband'u" w Teatrze Żydowskim oraz "Kapitan Żbik i żółty saturator" w Teatrze Syrena. Z Teatrem Muzycznym Tintilo współpracuje od 2017r. jako choreograf, instruktor, tancerz.
fot. Anita Świrek

Marcin Furga

tancerz, instruktor tańca, choreograf
Zaczynał od tańca towarzyskiego. Szkolił się w różnych dziedzinach oraz zdobywał nagrody na wielu festiwalach tanecznych. W zawodzie instruktora pracuje od 2009 roku. Zdobył uprawnienia instruktorskie i otrzymał dyplom w zakresie form tanecznych: Hip hop, Popping, Locking ze specjalnością taneczną: Dancehall, uzyskany na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji.
Od 2011 r. pracuje jako choreograf w Teatrze Muzycznym Tintilo, jak również tańczy w wystawianych przez teatr musicalach. Prowadzi zajęcia oraz warsztaty taneczne w różnych stylach. Jest instruktorem oraz wychowawcą na obozach i zgrupowaniach tanecznych. Kilkakrotnie zasiadał w jury na festiwalach i konkursach tanecznych. Specjalizuje się w stylach: jazz oraz ragga dancehall.
Jako tancerz i/lub choreograf pracował przy produkcji wielu musicali, spektakli muzycznych, spektakli teatru tańca oraz produkcji telewizyjnych („Zaczarowani”, „Opowieść Wigilijna”, „W Cieniu”, „Księżniczka Sara”, „Jego”, „Dworzec”, „My Fair Lady”, „Książe czy Żebrak”, „Oto Oliver Twist”, „Awantura w Molldurze”, „Miłość. com”, „Jego”, „Dworzec”, „Życie na ASAP-ie”).

Marcin Furga, tancerz, choreograf
bottom of page